Zioła na dobry sen.odt

(24 KB) Pobierz

Zioła na dobry sen i lepsze samopoczucie

Pani Beata prosi naszego eksperta o pomoc w bardzo powszechnej – ostatnio – dolegliwości...

"Ostatnio źle śpię. Mam problemy z zasypianiem, a jak już zasnę to często budzę się w środku nocy i nie mogę dalej spać. Proszę o radę.”

 

Taki model zaburzeń snu towarzyszy depresji i wtedy potrzebna jest konsultacja lekarska. W łagodnych postaciach pogorszenia nastroju, które często zdarzają się w okresie jesienno-zimowym, sami możemy sobie poradzić z objawami.

 

W tym miejscu, nader istotna wskazówka dla Pani Beaty. – Zioła, mieszanki ziołowe i preparaty na dobry sen, powinna przyjmować w chwili wybudzenia się ze snu – nie przed snem, wieczorową porą. – Oczywiście, w razie kłopotów z zaśnięciem, polecamy stosowanie leków nasennych przed snem.

 

W Centrum Ziołolecznictwa używamy kilku preparatów ziołowych, pomocnych i skutecznych w eliminowaniu zaburzeń snu. – Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie leku roślinnego na bazie alkoholu, który bardzo szybko wchłania się do krwioobiegu. – W skład kropli ziołowych wchodzą wyciągi z liścia melisy, szyszek chmielu, koszyczka rumianku oraz nalewek z ziela serdecznika, kwiatostanu głogu i korzenia kozłka.

 

Krople należy pić w dużym stężeniu, w dawce 2-3 łyżeczek na pół kieliszka wody. – Efekt powinien pojawić się już po 5, 10 minutach. – Jeśli efekt będzie niewystarczający, dawkę można powtórzyć po 20 minutach. – Jest to absolutnie bezpieczne postępowanie. Naturalnie, nie zapominamy o zasadniczej chorobie. – W terapii zwalczania łagodnych stanów depresyjnych, fitoterapia najczęściej korzysta z ziela dziurawca, które działa podobnie do syntetycznych leków przeciwdepresyjnych: zwiększa, w połączeniach nerwowych (synapsach), poziom serotoniny, której czasami brakuje. – W naszym Centrum stosujemy preparat, w którym łączymy ekstrakt z ziela dziurawca z ekstraktem z żeń-szenia.

 

Tutaj ważna uwaga. – W przypadkach, gdy pacjent przyjmuje leki, stosowanie ziela dziurawca wymaga konsultacji z lekarzem, gdyż ziele dziurawca wchodzi w interakcję z niektórymi lekami. Ponadto, w trakcie terapii, należy unikać ekspozycji na słońce.

 

W Centrum Ziołolecznictwa odkryliśmy, że w stanach depresyjnych i lękowych, świetnie działają witaminy z grupy B. – Stworzyliśmy, zatem, recepturę, w której połączyliśmy witaminy z grupy B (tiamina B1, ryboflawina B2, niacyna B3, witamina B6, foliacyna B9 i witamina B12) z selenem, urydyną, inozytolem, kwas @-liponowym, biotyną i witaminą C. – Ten preparat polecamy również pacjentom z zaburzeniami snu i zaburzeniami neurologicznymi np. z rwą kulszową.

Pacjentów z depresją dotyka jeszcze jeden problem – permanentne zmęczenie, brak sił i energii do działania… Typowym surowcem zielarskim, który poprawia energetykę ustroju jest ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej, bogaty w bajkalinę. – Substancja ta niemal od razu aktywizuje organizm. – Ekstrakt z korzenia tarczycy najczęściej komponujemy z owocami żurawiny i borówki czernicy, owocami winogron i aronii, kłączem imbiru, korą cynamonowca, witaminą C i ekstraktem z herbaty zielonej. Terapię uzupełniamy o kapsułki olejowe ze ‘słoneczną’ witaminą D3.

 

www.youtube.com/watch?v=SfG4lFE-uTI

Zgłoś jeśli naruszono regulamin