Dokuczają Ci żylaki.doc

(38 KB) Pobierz
Dokuczają Ci żylaki, zrób sobie prostą maść

Dokuczają Ci żylaki, zrób sobie prostą maść.

Jola Jolanta

 

Skład maści.

3 łyżki stołowe smalcu gęsiego

20 ml maceratu z kasztanów

20 ml maceratu z tojeści

1łyżeczka Vit E TOKOVIT albo Melano

5 kropli olejek z bursztynu

 

Jola JolantaJola Jolanta

Ja nagrałam filmik jak zrobić macerat z kasztanów. Ale jeszcze napiszę, kasztany trzaskam tłuczkiem na miazgę, spryskuję spirytusem, zalewam oliwą z oliwek extra Virginia. Macerat im dłużej stoi, tym lepiej. Jak spryskamy spirytusem, nigdy się nie zepsuje.

 

Witam Pani Jolu mam bursztyn zalany spiritusem. Może być zamiast olejku?

Jola Jolanta

Jeżeli zalany spirytusem, to można użyć na milion procent. Pozdrawiam serdecznie.

 

Akacja K. 6 miesięcy temu

Maść jest mega skuteczna. Zrobiłam z nalewką bursztynową ponieważ nie miałam olejku. Zrobiłam zgodnie z przepisem. Po zastosowaniu niesamowita zmiana. Nogi miałam bardzo nabrzmiałe, spuchnięte i pojawiły się zwiększone żylaki a przy tym bolące. Najpierw smarowałam żywokostem i olejem dziurawcowym. Ból ustąpił, ale nogi nadal były nabrzmiałe/od kostek do kolan. Zrobiłam maść i smaruję. Od razu wielka ulga. Nogi zupełnie odpuchły/po2 smarowaniach. Żylaki zjaśniały. Nogi przestały boleć. Mogę znowu normalnie funkcjonować. Jolu jesteś wspaniała, posiadasz ogromną wiedzę, dziękuję że chcesz nam skutecznie pomagaćpozdrawiam serdecznie.

 

www.youtube.com/watch?v=NoS_efJJ9ac

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak zrobić wyciąg z kasztanowca w domu?

 

Wyciąg z kasztanowca na żylaki można zrobić samodzielnie w domu. Do przyrządzenia maści potrzebne są świeże kasztany, alkohol i baza tłuszczowa. Owoce kasztanowca trzeba rozdrobnić, a następnie zalać 40-procentowym alkoholem podgrzanym do temperatury 60℃. Należy odstawić je na kilka dni, po upływie których można zacząć wcierać miksturę w nogi. Warto także zrobić preparat, który dużo łatwiej aplikować, czyli maść z wyciągiem z kasztanowca . Wystarczy przygotowany wcześniej macerat zmieszać w kąpieli wodnej z wazeliną lub masłem shea. Jaką metodą można przygotować wyciąg z kasztanowca?

                                                                                                                                                                        1. Świeże kasztany obierz z brązowej skórki i pokrój drobno ich zielony środek, a następnie włóż do słoika (do ¾ objętości) i zalej olejem (np. z pestek winogron) tak, aby w całości zakryć poszatkowane kasztany.

 

2. Dno garnka wyłóż papierowym ręcznikiem i wstaw słoik z kasztanami.

3. Garnek napełnij do połowy wodą.

4. Kasztany gotuj na małym ogniu przez 3 godziny.

5. Ostudź słoik, przecedź dokładnie powstały olejowy ekstrakt (pamiętaj, że najwięcej wartości mają ostatnie krople).

6. Powstały macerat możesz przechowywać przez rok.

 

Na bazie powstałego maceratu można przygotować również maść na żylaki i zmęczone nogi . Wystarczy dodać wosk pszczeli oraz olej kokosowy (na 3 łyżeczki maceratu użyj 1 łyżeczki wosku). Do słoika z wyciągiem z kasztanowca wrzuć wosk oraz dodaj olej kokosowy (kilka łyżeczek). Wszystkie składniki podgrzej w kąpieli wodnej, aż się połączą. Przelej do słoików, dodaj witaminę E (kilkanaście kropli) oraz kilka kropli dowolnego olejku eterycznego (dzięki niemu maść zyska piękny zapach). Otrzymaną maść z wyciągiem z kasztanowca można przechowywać przez pół roku.

-------------------------------------------------------------------------------

 

Dziś napiszę o maceracji na ciepło, no i o kasztanach oczywiście. Maceracja na ciepło od tradycyjnej różni się tym, że czas całego przygotowania maceratu jest krótszy. Potrzeba tylko 3,5 godziny aby zrobić wyśmienitą maść do zmęczonych nóg, które mają na przykład żylaki bądź też jako środek zapobiegawczo - profilaktyczny dla osób obciążonych genetycznie tą chorobą. A więc do dzieła!

 

Część 1 - macerat kasztanowy robiony metodą na ciepło.
Składniki:
- świeże kasztany prosto z drzewa,
- olej z pestek winogron 1 litr - u mnie ten, bo jest sprawdzony, ale można wziąć dowolny płynny olej,
- stary garnek średniej wielkości.
- ręcznik papierowy,
- duży słoik,
- szklane naczynie na gotowy macerat.

 

Przygotowanie krok po kroku:
1. Świeże kasztany wyjmujemy z zielonych łupinek, potem obieramy z brązowej skórki. Następnie ten zielony środek drobno kroimy i wrzucamy do słoika. Proszę się nie zrażać, ale uprzedzam, że kasztany obiera się z tej brązowej skóry trudno, są bardzo twarde, a im dłużej leżą to tym bardziej stają się suche i twardawe. Ale dla takiej maści naprawdę warto się trochę natrudzić!
2. Środki kasztanów zalewamy olejem z pestek winogron, do pełna tak, aby wszystko było przykryte olejem.
3. Dno garnka wykładamy cienką warstwą ręcznika papierowego, wkładamy odkręcony słoik, następnie nalewamy wody do połowy garnka i wszystko podgrzewamy na małym ogniu przez 3 godziny.
4. Po tym czasie wyłączamy kuchenkę i zestawiamy do ostudzenia słoik. Następnie przecedzamy powstały olejowy ekstrakt, dobrze odciskając. Najbardziej skoncentrowane substancje są właśnie w tych ostatnich kroplach. Macerat jest gotowy, można go przechowywać przez rok.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin