Maść z babki lancetowatej.doc

(29 KB) Pobierz
1

1. Babka lancetowata na żylaki ma niesamowite właściwości lecznicze
                                                                                                                                                                                  To mało znana roślina o wielu cennych właściwościach. Babka lancetowata na żylaki wykazuje silne działanie antybiotyczne oraz biogenne. Roślina ta stanowi cenne źródło między innymi soli mineralnych, flawonoidów, karotenu, cynku, potasu, magnezu a także witaminy C. Dzięki tak bogatemu składowi, babka lancetowata stymuluje także procesy cyrkulacji krwi, wzmacnia naczynia krwionośne oraz działa przeciwzapalnie.                                         

Babka lancetowata na żylaki powinna być stosowana w formie papki. Do jej przyrządzenia wystarczy zmielić kilkanaście liści rośliny w maszynce a następnie dodać około 100 ml miodu oraz odrobinę wody. Całość można podgrzać na lekkim ogniu lub wymieszać ręcznie, aż do uzyskania konsystencji typowej dla maści. Babka lancetowata na żylaki może być stosowana także w formie zgniecionych liści rośliny zwilżonych wodą: w tej formie należy nanieść kompres na miejsca zmienione chorobowo.

Babka lancetowata to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia żylaków. Roślina ta może być stosowana w formie kompresów, jednak zdecydowanie najlepiej stosować ją na żylaki w formie dobrej jakości maści oraz żeli, które zawierają wyciąg z tej rośliny.

2. Ocet jabłkowy na żylaki

Kolejny sprawdzony, domowy sposób to ocet jabłkowy na żylaki. Ocet jabłkowy wyraźnie poprawia kondycję naczyń krwionośnych a także silnie pobudza proces cyrkulacji krwi krwi.

Ocet jabłkowy na żylaki należy stosować w sposób zewnętrzny, albo poprzez wcieranie płynu w miejsca, gdzie występują żylaki albo przyrządzić maść z octu, mocno starkowanej marchewki, ułamkiem buraka oraz wyciągiem (np. w formie kremu) aloesu.

3. Żywokost na żylaki 


Żywokost to roślina znana w medycynie ludowej od stuleci. Już wiele wieków temu używano nie tylko żywokost na żylaki, ale także na bóle stawów i kości a nawet złamania. Właściwości lecznicze Żywokost zawdzięcza swojemu składowi chemicznemu: roślina ta silnie pobudza procesy regeneracji komórek a także wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Najważniejsza z naturalnych substancji wchodzących w skład Żywokostu to alantoina, czyli organiczny związek chemiczny z grupy ureidów. Ze względu na swoje właściwości jest ona od dawna stosowana między innymi w przemyśle kosmetyczny. Żywokost stanowi więc szczególnie cenne, bo całkowicie naturalne źródło Alantoiny.

Żywokost na żylaki należy stosować w postaci uprzednio przyrządzonej papki. Do jej sporządzenia potrzebne są tylko: rozdrobniony korzeń Żywokostu oraz olej. Te dwa składniki należy wymieszać ze sobą, a następnie przez godzinę podgrzewać na wolnym ogniu.

 

 

Jak zrobić maść z babki leczniczej?

Babka to najbardziej przydatny "chwast" w twoim ogrodzie! Jest uważana za pomocną na użądlenia pszczół i os, ukąszenia pająków, komarów i inne ugryzienia, poparzenia trującymi roślinami, egzemę, łuszczycę, oparzenia słoneczne i pieluszkowe.

Rzeczy, których potrzebujesz
- 1 szklanka świeżych posiekanych liści babki zebranych z obszaru, który nie został spryskany chemikaliami,

- 1 i 1/2 szklanki oliwy z oliwek lub oleju kokosowego,

- 1 łyżka i 1 łyżeczka startego wosku pszczelego,

- 1/2 lub 1 łyżeczka olejku rozmarynowego lub olejku z drzewa herbacianego lub witaminy E

Zbierz swoje liście w suchy, słoneczny dzień. Wyrzuć wszystkie części, które wyglądają na chore lub zniszczone. Umyj je dokładnie, a nadmiar brudu usuń suchą ściereczką. Posiekaj na drobno lub zmiel je w maszynce. Umieść zmielone liście w naczyniu i zalej je olejem tak, aby zakrył je całkowicie.

Połóż ręcznik kuchenny na dnie podwójnego garnka i umieść słoiki w środku. Dodaj tyle wody, aby pokryć około pół słoika i ustaw na najniższy stopień na 12-24 godzin. Przecedź olej przez gazę lub gęste sito z siatką. Odstaw olej na kilka godzin. Jeżeli w oleju pozostała woda z liści, zgromadzi się ona na dnie naczynia. Usunięcie tej wody przedłuży okres przydatności maści.

Teraz, gdy babkowy olej jest już gotowy, delikatnie podgrzewaj wosk pszczeli
w kąpieli parowej. Gdy się roztopi, dodaj olej babkowy jednocześnie uważając, aby nie wlać wody, która może być zgromadzona na dnie słoika. Mieszaj dokładnie. Jeśli chcesz dodać olejków eterycznych, poczekaj, aż mieszanina trochę ostygnie, a następnie wmieszaj je.

Wlej swoją maść do czystego, suchego pojemnika i pozostaw do ostygnięcia.

Wskazówki
Ponieważ liście babki zawierają trochę wody, ważne jest, aby przestrzegać kilku wskazówek, aby zapobiec powstawaniu pleśni: używaj tylko bardzo suchych liści, upewnij się, że słoik jest dokładnie wysuszony. W trakcie korzystania z maści, możesz dolewać oleju do słoika. To zahamuje rozwój pleśni.

 

 

 

 

Mama | 2012-10-30 22:27

Witam. Syn cierpi na łuszczycę, nie jest zbyt zaawansowana, tylko na kolanach. Przez kilka lat z lepszym lub gorszym skutkiem znikały zrogowacenia. Dużo dała systematyczność . Ale od kilku miesięcy nie ma nawrotu- przypadkowo okładał kolano babką lancetowatą (umytą i na natłuszczoną skórę) z powodu obrzęku kolana. Bardzo byliśmy zaskoczeni, jak po tych zabiegach oprócz obrzęku pozbył się łuszczycy. Słyszałam, że działa na łuszczycę babka utłuczona w oleju lnianym. Zobaczę przy następnym rzucie, na razie pomogły okłady.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin